4 kroky k vašej kuchyni snov - Atmosféru Nábytkové štúdio

Každý deň od 7.00 do 19.00

4 kroky k vašej kuchyni snov

Kuchyne

Dátum publikácie: 2022.08.05

Názory: 31

Nábytkové štúdio "Atmosfera"

Snívate o útulnej, funkčnej kuchyni, ktorá sa stane obľúbeným miestom pre celú rodinu? Aby ste si splnili svoje sny, je dôležité starostlivo naplánovať tento seriózny proces a venovať čas dôležitým nuansám.

O tom, aké kroky podniknúť, aby ste dosiahli čo najlepší výsledok, si povieme v tomto článku.

Krok #1 – Venujte dostatok času plánovaniu

  Objednávka novej kuchyne nie je len o príprave materiálu, ale aj o analiza možností moderného trhu, potrieb rodiny, hľadaní optimálnej farebnosti, plánovaní výplne nábytku atď.

V prvom rade priblížte realizáciu svojich požiadaviek prezeraním obrázkov na internete. Takže aspoň približne pochopíte, aké typy kychyne a farebných schém sa vám páčia, a budete tiež schopní mentálne zapadnúť vybrané možnosti do vášho interiéru.

Nábytkové štúdio "Atmosfera"

V tejto fáze sa môžete najskôr rozhodnúť pre hlavný materiál fasád. Zvážte však jeho praktickosť a jednoduchosť starostlivosti. Jedna vec je pozerať sa na krásnu kuchynu  na obrázku a druhá vec je sa o ňu pravidelne starať. Napríklad na lesklých povrchoch sú odtlačky prstov, takže sa pripravte na to, že ich budete dostatočne často utierať.

Zamyslite sa aj nad tým, aké farby by ste chceli vidieť vo vašej kuchyni. Preneste vybrané odtiene mentálne do kuchynského priestoru, keď ste v ňom, a predstavte si, ako pohodlne sa tam budete cítiť v rôznych svetelných podmienkach. Pamätajte na pravidlo: ak je strana slnečná, sú povolené studené tóny, ak je tieň, potom je lepšie použiť teplé. V prípade, že už bola oprava vykonaná, musíte stavať na kombinácii budúcej kuchyne y so všeobecným fonom (steny, podlaha, strop).

Krok #2 – Vyberte typ kuchyne

Kuchynské linky sú lineárne, hranaté, v tvare U, ostrovčeky a iné. Tu je dôležité vziať do úvahy nasledujúce:

1. Veľkosť kuchyne. Ak je mala, tak je s najväčšou pravdepodobnosťou lepšie uprednostniť lineárnu formu alebo s malým ostrovom.

2. Zloženie a zvyky rodiny. Varíte veľa a často? Tak potrebujete veľa miesta na prácu a skladovanie. V opačnom prípade je lepšie zamerať sa na voľný priestor.

3. Rozloženie. Kde sa nachádza vchod do kuchyne, sú tam priečky alebo máte otvorený formát, štandardnú či predĺženú kuchyňu – to všetko treba brať do úvahy pri výbere tvaru nábytku. Štúdio vyzerá skvele s barovým pultom. Ak je kuchyňa predĺžená, je dôležité umiestniť nábytok vždy, keď je to možné, ku krátkym stenám (napríklad dvojradové modely), aby sa vizuálne priblížil štandardnej forme.

Nábytkové štúdio "Atmosfera"

Nezabudnite na plochy, ktoré sa dajú aj dobre využiť. Ide napríklad o miesto pod parapetom, ktoré môže byť vybavené policami, alebo nad dverami, kde sa medziposchodia dokonale hodia.

Urobte si čas a urobte niekoľko rozložení kuchyne (so zásuvkami, skrinkami, spotrebičmi). Dalej si urobte prestávku, a si prezrite výkresy alebo súbory v počítači a rozhodnite sa, ktorý plán je vám najbližší.

Možno máte v tejto fáze otázku: „Prečo to všetko robím, ak kontaktujem spoločnosť vyrábajúcu nábytok a dizajn za mňa urobia profi?“. Po prvé, náčrtky vám pomôžu lepšie vysvetliť osobe, čo potrebujete. Po druhé, každý má svoj vlastný názor na dokonalý kuchynsky linku a šanca, že sa zhoduje s vami a dizajnérom, je malá.

Úlohu špecialistov v tejto veci je však ťažké preceňovať. Z odborného hľadiska vám povedia, ako sa vám zvolená farba a materiál bude hodiť do vášho domova, prečo sa bežné umiestnenie nemusí úplne podariť a ako môžete priestor optimalizovať. Súhlaste s tým alebo nie – vaše právo.

To vedie k ďalšiemu dôležitému kroku.

Krok č. 3 – Najst svojho dodávateľa

Nájsť vysnívanú kuchyňu zo zásob tak, aby dokonale zapadla do veľkosti vašej kuchyne, je takmer nemožné. Z tohto dôvodu väčšina ľudí vyrába kychynske linku na objednávku a toto je správne rozhodnutie.

Spoločností, ktoré takéto služby ponúkajú, je však veľa a je ťažké vybrať tú, ktorá urobí správnu vec a ešte k tomu načas.

V tejto veci dôverujte firmám s dobrym menom. Možno si niekto z vašich priateľov objednal a bol spokojný. Môžete tiež vyhľadávať recenzie na internete, prezerať si hotové práce na webe, analyzovať ceny a podmienky.

Pri kontakte so spoločnosťou ihneď špecifikujte, či s klientom uzatvorí dohodu a čo je zahrnuté v cene. Ak sa merania, dodávka a montáž platia dodatočne, manažéri to nie vždy hneď spomenú, preto skontrolujte tento bod.

Zblízka manažér ukazuje plány klientke v obchode s kuchyňou.
Close up manager is showing blueprints to female client.

Je tu aj otázka, či za porušenie lehôt zodpovedá zhotoviteľ. Objednať si linku a dostať ho do pol roka je dost zla perspektíva.

Stanovte rozpočet pre kuchunsku linku a oznámte ho dodávateľovi. Drahé prírodné materiály sú, samozrejme, dobré, ale nie každý kupujúci ich môže si dovolit. A skúsený dodávate, vyrobí kvalitný nábytok aj z rozpočtových materiálov. Jediné, na čom by ste rozhodne nemali šetriť, sú doplnky.

Krok č. 4 – Skontrolujte kvalitu zostavenia

Kuchyňa je teda dodaná a je v procese montáže. Neváhajte a sledujte to pravidelne a potom nezabudnite skontrolovať kvalitu zostavenia. Niekoľkokrát otvorte zásuvky, dvierka, zistite, ako pevne je doska stlačená,ci sa nič nehýbe.

výmena-zásuvka-sprievodca-oprava-bytový-nábytok

Prečítajte si tiež