Kuchyňa pre skutočného muža

Každý deň od 7.00 do 19.00

Aká je ideálna kuchyňa pre mužov

Kuchyne

Dátum publikácie: 2022.06.29

Názory: 33

Názory, preferencie a predstavy o tom, ako by mal vyzerať ideálny interiér, sa u žien a mužov vo väčšine prípadov zásadne líšia.

Praktickosť, funkčnosť a nič viac – to sú hlavné parametre, ktorými si muž vybaví svoje bývanie.

Pokiaľ ide o kuchyňu, objednať sadu pre muža nie je ľahká úloha. Ak sa však úspešne dokončí, majiteľ domu sa bude skutočne cítiť ako jeho majiteľ a proces varenia a jedenia, ako aj večerné stretnutia s priateľmi prinesú maximálne potešenie.

V tomto článku si povieme, ako sa líši kuchyňa pre muža a aké trendy v jej dizajne dnes existujú.

Štýl interiéru a kľúčové prvky

Pokiaľ ide o smerovanie interiéru, tu je skvelá správa pre mužov: minimalizmus a high-tech, ktoré sa im zvyčajne páčia, sú stále aktuálne. Tieto štýly spĺňajú požiadavky väčšiny predstaviteľov silnejšieho pohlavia – jednoduchosť, praktickosť a funkčnosť. Môžete tiež zvážiť brutálny loft.

Niekedy mužov priťahuje aj vidiecky štýl. Samozrejme, že by sa to malo robiť s dôrazom na monumentálnosť. Vidiecky štýl zahŕňa veľa detailov, ktoré by sa mali v pánskych interiéroch obmedziť. Poľovnícka tematika by tu bola vhodná a mohla by sa použiť ako základ.

nová čierna štýlová dizajnová kuchyňa v štýle podkrovia s podsvietením

Línie v pánskej kuchyni sú rovné a jasné a tvary sú prísne geometrie. Farebná schéma je maximálne obmedzená. Ako hlavné farby môžete často vidieť čiernobielu paletu, kde mužský začiatok zdôrazňujú odtiene sivej (matný alebo lesklý chróm). Drevo bude tiež vyzerať draho a štýlovo.

Ale vo všeobecnosti nie je potrebné obmedzovať sa na túto alebo tú farebnú škálu. Tu muži občas vybočia z pravidla praktickosti a objednajú si napríklad bielu lesklú stolovú dosku. Odvážne farebné kombinácie v jednoduchých odtieňoch sú skvelým spôsobom vyjadrenia, ktorý často využíva silnejšie pohlavie.

Veľmi jemnou líniou, ktorú treba sledovať – priamou úlohou dizajnéra – je dosiahnuť expresívnosť prostredníctvom jednoduchosti. Zdalo by sa, že v kuchyni nie je nič zbytočné, ale zároveň je premyslená do najmenších detailov, odráža individualitu majiteľa, zdôrazňuje jeho odvahu, odhaľuje životný štýl a záľuby.

Tvar kuchyne

Vo väčšine prípadov muži nechcú zložité jednotky v tvare písmena L a U. Je dôležité, aby im zostalo viac miesta, a zvyčajne nie je potrebné skladovať veľa kuchynských spotrebičov a náčinia.

Dobrým riešením je lineárna kuchyňa s raňajkovým barom alebo ostrovom. Prvá z nich je nenahraditeľnou klasikou. Je to skvelé miesto na rýchle občerstvenie, miesto na prácu a miesto na posedenie s priateľmi. Ak máte garsónku, je to tiež dobrý spôsob, ako opticky oddeliť kuchynský priestor od obývačky.

Ostrov je trend, ktorý sa stáva čoraz populárnejším, keď si objednáte sadu. Môže slúžiť ako stôl a pracovná doska, ale príjemným bonusom je ďalší úložný priestor na veci, ktoré potrebujete mať vždy po ruke.

luxusne-kuchyne-02

Kuchyňa s ostrovčekom – maximum priestoru bez obmedzenia funkčnosti.

Technika

Samostatnou témou sú kuchynské spotrebiče. Všetko, čo sa dá zabudovať, je lepšie skryť. Malé spotrebiče by mali ladiť so zvoleným štýlom a farebne nevyčnievať.

Sada zariadení je minimálna. Prednosť majú multifunkčné zariadenia, ktoré dokážu nahradiť viacero zariadení. Mimochodom, to isté platí aj pre nábytok. Špeciálny vodca mužov – transformátory, ktorých výber je dnes na trhu pomerne široký. Preto odporúčame venovať pozornosť takýmto modelom.

Vytvorenie dokonalej kuchyne pre muža nie je o nič menej dôležité ako pre ženu. Tipy v tomto článku vám v tom pomôžu. A pre objednanie kuchynskej súpravy odporúčame kontaktovať nábytkové štúdio „Atmosfera“.    

Prečítajte si tiež