Ako si vybrať správne kovanie do kuchyne? - Atmosféru Nábytkové štúdio

Každý deň od 7.00 do 19.00

Ako si vybrať správne kovanie do kuchyne?

Kuchyne

Dátum publikácie: 2022.05.25

Názory: 24

Krásny záber modernej domácej kuchyne

Začnime od základov: kuchynské kovanie môže byť vonkajšie a vnútorné.

  • vonkajšie – napríklad úchytky.
  •  vnútorné – pánty, vodiace lišty atď.

A teraz detail

ÚCHYTKY

V kuchyni by mali byť odolné voči rôznym vplyvom, mechanickým, tepelným atď. Je lepšie zostať na kove s dobrým povlakom, ale v kuchyni je lepšie nepoužívať iné materiály.Drevo vyžaduje veľa času na údržbu, porcelán a plast sú krehké. Pokiaľ ide o tvar – je to vec vkusu a dôležitý aspekt celkového dizajnu súpravy.

VODIACE LIŠTY

Valčekový vodiaci systém lišty sa považuje za spoľahlivý a lacný. Ale ak vezmeme ako alternatívu guľové vodidlá, používajú sa vtedy, ak majú zásuvky značnú hmotnosť, a preto musia vydržať vysoké zaťaženie.

TLMIČI

Povedzme si to na rovinu: sú určené na zmiernenie nárazov pri otváraní alebo zatváraní dverí a na zvýšenie životnosti nábytku. Najoptimálnejšie sú samonastavovacie tlmiče. Takéto kovania sa automaticky prispôsobí rozmerom fasády, ako aj jej hmotnosti a rýchlosti pohybu v procese jej otvárania alebo zatvárania.

PÁNTY

V prípade kuchýň je najlepšie zvoliť si pánty so zatváračom dverí. Sú trochu drahšie, ale stojí to za to!

Má veľmi užitočnú funkciu – keď zatlačíte na dvere, zatvoria sa samé bez akéhokoľvek hluku alebo poškodenia nábytku – zatvárač dverí sa zatvára sám, takže čelá a rám vydržia dlhšie.

Prečítajte si tiež