Kuchyňa, na ktorú môžete byť hrdí

Každý deň od 7.00 do 19.00

Kuchyňa, na ktorú môžete byť hrdí

Kuchyne

Dátum publikácie: 2022.08.25

Názory: 10

Nábytkové štúdio "Atmosfera"

Vložte celú svoju dušu do dizajnu kuchyne, starostlivo si vyberte fasádne materiály, doplnky, kuchynské spotrebiče a si vychutnajte vykonanú prácu v útulnej atmosfére pri večeri. To je sen každého človeka, ktorý si vybavuje život.

Ako však predvídať všetky detaily, zvoliť správne farby a objednať dokonale spotrebiče ? Porozprávajme sa o tom a  dnes…

Plánovanie

Predtým, ako sa pustíte do planovania  kuchyni, na ktorú môžete byť hrdí, je dôležité presne zvážiť, čo presne by tam malo byť a ako sa to hodí k vašim zdrojom.

Zblízka manažér ukazuje plány klientke v obchode s kuchyňou.
Close up manager is showing blueprints to female client.

Nezáleží na tom, či navrhujete to sami alebo s pomocou odborníka, najprv musíte nájsť odpovede na niekoľko otázok:

• potreby rodiny (zloženie, zvyky, životný štýl, vek členov domácnosti);

• veľkosť kuchynského priestoru;

• funkčnosť alebo dizajn – čo je na prvom mieste;

• prioritné smerovanie interiéru.

Keď sú odpovede pripravené, môžete si uprednostniť, zhruba predstaviť objem riadu a spotrebičov, ktoré budú v kuchyni uložené, a rozdeliť ho do zóny.

Ak vaša kuchyňa nie je dostatočne veľká, nezúfajte. Dizajnové techniky vo forme optimalizácie priestoru v spojení s transformujúcim sa nábytkom robia zázraky.

Výber tvaru kuchyne

Okrem bežných zostáv (obyčajne, v tvare U, rohové) dnes existujú aj dvojradové (nábytok stojí pri dvoch protiľahlých stenách), v tvare G, ostrovčekové a dokonca aj asymetrické modely.

Voľba kuchyne by mala byť urobená v prospech formy, ktorá sa najlepšie hodí do vašej kuchyne a stane sa vhodným miestom na varenie a jedenie.

кухня с черным холодильником

Ak je kuchyňa malá, tak sa zvyčajne vyberajú lineárne modely. Dvojradový – nový trend, ale jeho použitie môže byť obmedzené dispozičným riešením.

Ostrovné kuchyne sú teraz tiež relevantné a považujú sa za celkom dobrym vyberom. Ostrov môže byť vyrobený v akejkoľvek veľkosti a tvare a ak je na kolesách, poskytne majiteľom väčšiu mobilitu a funkčnosť.

Štýl a dizajn interiéru

Čo sa týka štýlu interiéru. Samozrejme, musí pokračovať v celkovej koncepcii bytu. Existuje množstvo módnych trendov, ale je dôležité pochopiť, že sa z roka na rok menia a vždy chcete žiť v pohodlí. Vyberte si teda štýl, ktorý sa vám páči.

Nezabudnite, že eklekticizmus (miešanie blízkych štýlov ) je stále aktuálny, aby sa však byt nezmenil na podivnú zmes, v tomto prípade je lepšie požiadať o pomoc dizajnera.

Farby a detaily

Farebná schéma kuchynského priestoru je nesmierne dôležitá. Výber odtieňov pre kuchynsku linku  je teraz neobmedzený. Zvyčajne si vyberajú fasádu, ktorá hrá trochu v kontraste s hlavným pozadím (steny, podlahy), ale je lepšie odmietnuť honosné a velmi svetlé farby. V momente selekcie ste do nich možno šialene zamilovaní, no byť v takomto prostredí často, pri jedle, v takomto prostredí môže byť  ťažkým pre psychiku.

Ako jasné akcenty si môžete vyzdvihnúť jednotlivé predmety riadu (vázu s ovocím, pár pohárov, ktoré budú viditeľné, cukornička), ako aj dekoráciu (maľbu, figúrku atď.).

biela moderná kuchyňa

V kuchynskej linke zohrávajú dôležitú úlohu detaily. Hovoríme o kovaniach, vložkách na fasádach atď. Aj lacné materiály v kombinácii s kvalitnými madlami a strešnými lyžinami zaistia dobrý vizuálny výsledok. A zaujímavé vložky (napríklad sklo so vzorom) priaznivo zdôraznia dobrý štýl  majiteľov.

Nezanedbávajte možnosť objednať si ďalšie veci, ktoré do vášho života môžu pridať pohodlie a ergonómiu. Ide o systém touchpadu (dokonale dopĺňa high-tech a moderný štýl), vstavané osvetlenie v skriniach, zatvárače dverí a ďalšie moderné výdobytky. Naša predstava o nákladoch na takéto diely je spravidla trochu nadhodnotená. S rastúcou konkurenciou na trhu sú tieto veci cenovo dostupnejšie.

Spotrebiče na kuchynsku linku

Vyber spotrebičovnie je len o výkonových charakteristikách, spoľahlivosti značky a funkčnosti. . Samozrejme, to, čo používate zriedkavo a plánujete skryť do skriniek, môže vyniknúť z celkového obrazu. Hlavné spotrebiče , ktoré sú vždy na očiach, by však mali byť v harmónii medzi sebou as kuchynskou linkou.

biela úzka kuchyňa

Ak sa rozhodnete pre integrovanú varnú dosku oceľovej farby s dotykovým ovládaním, tak ostatné spotrebiče (chladnička, umývačka riadu, rýchlovarná kanvica) musia dodržiavať rovnaký koncept.

Dúfame, že sme vám dali niekoľko užitočných tipov na zdobenie vašej kuchyne. Najdôležitejšia vec, ktorou sa treba riadiť: kuchyňa je váš osobný priestor. Tu sa nemusíte hnať trendmi, ale robte to tak, aby vám to bolo príjemné a pohodlné.

Prečítajte si tiež